طب سنتی و طب اسلامی, عطاری آنلاین اسرارالشفاء ❤️+ مطالب و محصولات فرهنگی و مذهبی در عطاری آنلاین, مطالب آموزنده و مفید اسرارالشفاء

روغن کندش درمان ریزش مو ❤️ رشد و تقویت با درمان گیاهی ریزش مو

بهترین گیاهان درمانی برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت مو در طب سنتی

در طب سنتی از سوی حیکم آیت الله ضیایی دستورات بسیار خوبی برای جلوگیری از ریزش مو و همچنین تقویت آن وجود دارد که در این مقاله به همراه کلیپ تصویری توصیه های حیکم ایت الله ضیایی خدمت شما عزیزان ارائه می دهیم. ( کلیپ در انتهای همین مقاله قرار داده شده است )

روغن کندش قوی ترین روغن موجود برای موهای شما

حکیم بزرگوار در چند مورد برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت آن به روغن کندش اشاره می کند ، و البته منبع آن اینگونه ذکر می کنند:

محمد مومن حسینی در کتاب تحفه حکیم مومن( که قبرش نیز درخیابان آخوند خراسانی مشهد است ) آورد : بقدری این دارو قوی است که اگر کف دست خیس باشد بریزد مودر می آید که این یا ازدیدگاه مبالغه است یا از باب موارد استثناءاست

روغن کندش هندی یا روغن کندش سوریه ؟

تفاوت روغن کندش هندی نسبت به روغن کندش سوریه طبع ملایم تری دارد و برای همه نوع پوست و مو مناسب می باشد ، اما روغن کندش سوریه ای طبع گرمی دارد و به نوعی قوی تر می باشد و فقط مناسب پوست و موی خشک و معتدل می باشد.

خرید روغن کندش از فروشگاه اسرارالشفاء

جهت تهیه پستی این گیاه دارویی یعنی روغن کندش اصل هندی از عطاری آنلاین اسرارالشفاء می توانید از اینجا ( کلیک کنید ) اقدام فرمایید که به صورت پستی برای شما عزیزان ارسال خواهد شد ، ان شاء الله

نحوه مصرف روغن کندش + توصیه های حکیم ایت الله ضیایی در مورد ریزش مو و رشد تقویت آن

یکی از مهمترین بخش توصیه های حیکم مربوط به پرخوری و پفتل می باشد که می فرمایند:

كسانی كه سوء تغذیه داشته باشند یا بد خوری كنند یا پفتل خوری كنند یا همین فست فودها یا غذا های صنعتی مثل سوسیس ، كالباس ، همبرگر و مانند اینها این افراد دچار نارسای دستگاه گوارش می شوند حتی روی پوست و مویشان هم تأثیر منفی میگذارد . گاهی بعضی چیزها شكم پر كن است ولی آسیب رسان است زیرا املاح لازم و مواد غذایی لازم برای پوست و مو فراهم نمی كند یا نارساییی غیر عضوی معده ایجاد می كند مثلا: ازدیاد گاز معده ،قرقره های شكمی ،پیچش شكمی ، ترشاب ،پوداب ،سردل ، رفلاكس یا باز گشت اسید معده

و مهمترین توصیه برای درمان آن به وسیله تغذیه و البته نحوه مصرف به شرح زیر می باشد:

در بحث رشد موی سر باید غذا مغذی باشد نه محرك های شیمیایی . خرما با مغز بادام شیرین فواید متعدد دارد از جمله : رشد موی سر پیشگیری و درمان پوكی استخوان پوسته برنج یاشلتوك یا عرق آن را میتوانید روزی یك قاشق چایخوری یا غذای خوری روی برنج سفید بریزید یا با ماكارونی بخورد و یا عرق آن را نصف استكان بخوریدكه باعث رشد موی سر می شود.مورد دیگر روغن بادام تلخ روغن سیاه دانه خا لص كُندُش (بیست دقیقه قبل از حمام پودر كنید و در روغن بادام تلخ بجوشد ) با عث رشد مو و ابرو می شود . محمد مومن حنین از علمای بزرگ شیعه در زمان صفویه در كتاب تحفه حكم مومن از كُنُش ذكر میكند . شرایط آب و هوای كشور ما به گونه ای است كه در سال 60 تا 80 سانت رشد مو داریم آنها كه رشد موی آنها ضعیف شده به چند دلیل است : سوء تغذیه ،عدم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی ، باخود رفتار منفی دارند . از صابون ها و شامپو ها ی پر اسید، شانه و برس نوك تیزاستفاده می كنند .

و در جای دیگر در پاسخ به بیننده محترمی فرمودند که شیمی درمانی می شوند. در شیمی درمانی افراد موی سرشان ریزش پیدا می کند حساسیت های پوستی برایشان ایجاد می شود و ظاهرشان تغیر پیدا می کند. بعد از شیمی درمانی برای اینکه این مشکلات برطرف شود چه گیاه دارویی را باید استفاده کنند؟ ، می فرمایند :

اینجا در فاصله دوسال ابتدا باید شیمی درمانی تمام شود. زیر نظر پزشکی جدید در بحث سرطان شناسی دوره درمانی شیمی درمانی تمام شود بعد از آن اگر داروهای دیگری دارند که دکتر تجویز کرده است باید با مصرف داروی گیاهی دو ساعت فاصله داشته باشدتا تداخل درویی بوجود نیاید. در برخی از مواقع 4 ساعت ما فاصله برای احتمال کامل می گذاریم. برای اینکه موهایشان زودتر در بیاید و رشد مو بیشتر شود اول باید در جیره غذایی خرما قرار بگیرد.دوم شلتوک (پوسته برنج)یا عرق شلتوک مصرف کنند. سوم خوردن سیاه دانه با عسل میل شود. سه نوع روغن هم جویز می شود . اگر فرض کنیم این بیمار هفته ای سه بار می رود حمام از ضعیف شروع می کنیم. روز اول حمام، با روغن بادام تلخ تمام قسمتهایی که موی سرش ریخته چرب و نیم ساعت بعد استحمام کند. روز دوم استحمام روغن سیاه دانه که در پایه روغن زیتون یا روغن بادام تلخ جوشیده است (این دارو از قبلی قویتراست ) بروی سر بمالد و نیم ساعت بعد حمام کند. روز آخر استحمام هفته ، روغن «کندش» استفاده کند، من ندیدم کندش در ایران در بیاید غالبا از هندوستان وارد می شود . خودشان بخرند و آسیاب کنند بعد پودرش را در روغن زیتون خالص بمدت 20 دقیقه تا نیم ساعت بجوشانند و بعد از سرد شدن روی سرشان بمالند. قویترین دارو برای رشد مو است که حتی محمد مومن حسینی در کتاب تحفه حکیم مومن( که قبرش نیز درخیابان آخوند خراسانی مشهد است ) آورد : بقدری این دارو قوی است که اگر کف دست خیس باشد بریزد مودر می آید که این یا ازدیدگاه مبالغه است یا از باب موارد استثناءاست .

خرید روغن کندش

کلیپ تصویری توصیه های حیکم ایت الله ضیایی در رابطه با روغن کندش و ریزش مو

دانلود

طرز استفاده روغن کندش

4.3/5 - (50 امتیاز) لطفا امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.